<איזון הורמונלי | גיל המעבר >

איזון הורמונלי

משקל מאוזן גם בחגים - 5 דרכים להיות בו <איזון הורמונלי>
חיפוש

משקל מאוזן גם בחגים - 5 דרכים להיות בו

החג מאפשר הזדמנות לחגוג משפחתיות, שפע וחופש. השאלה איך לשמור על המשקל מאוזן גם במהלך החג? רובנו עולות קצת במשקל בשבוע הקצר הזה, בממוצע 2 ק"ג! לא חבל על כל המאמץ שלנו בשאר השנה? הידעת? אכילת יתר מפריעה לבלוטת התריס לאפשר חילוף חומרים מאוזן ולשרוף קלוריות וגם לווסת החודשית להיות בתוך מחזור הורמונלי מאוזן. בנוסף, היא זאת שמקושרת בעיקר לתופעות גיל המעבר. לכן הכנתי לך 5 דרכים להיות במשקל מאוזן, גם במהלך החג :)


1. ארוחת החג

נא לא לצום! בערב החג הארוחה הגדולה, המחולקת למנות הסדר, מנה ראשונה, עיקרית ואחרונה ומלווה ביין במהלכו, היא מאתגרת למערכת העיכול. תנסי לחשוב על זה ככה, אם זה היה יום רגיל שבסופו היית אוכלת ארוחה כזאת - מן הסתם לא היית צמה כי היה עלייך ללכת לעבוד, לעשות סידורים ולכן היית עייפה מידי בשביל לא לאכול - אז למה שבערב החג תצומי? טעות לחשוב שהגוף "חוסך קלוריות" אם הוא אוכל ארוחה אחת גדולה ביום. למעשה, כשאת אוכלת בצורה מאוזנת (חלבונים וירקות) במהלך היום - וניתן ורצוי להפחית קצת בפחמימות, את יכולה לאזן את האכילה של ארוחת החג ככה שלא תעמיסי על הגוף, ולא תגיעי רעבה מידי לאכול בלי בקרה.

מים - הקפידי על 2 כוסות מים לפני הסעודה, ככה הבטן תהיה מלאה ויהיה קשה יותר להעמיס עליה. במהלך הערב עד המנה העיקרית תנשנשי בהנאה ירקות טריים.

אלכוהול - לא על בטן ריקה! הסוכר קופץ בזרם הדם שלנו וככה גם התיאבון. חשוב לא להגזים כי כידוע הוא עתיר קלוריות - כוס אחת של יין אדום (או לבן:)) תהיה מצויינת לחגיגה מאוזנת.

גודל וקינוח - נמלא את הצלחת במה שאנחנו אוהבות ונשמור מקום למנת קינוח קטנה - רצוי להביא מהבית קינוח בריא כמו מוס שוקולד טבעוני...


הנה דוגמא לצלחת חג מאוזנת:

2. תנועה

לטייל לטייל לטייל! החג הוא לא רק בילוי סביב שולחן האוכל. אני ממליצה לתכנן טיולים במקומות שלא ביקרת עם המשפחה, ללכת לים, ולעשות את כל מה שהגוף שלך רוצה באמת - לזוז ולחוות. הארוחות יכולות להיות קצת יותר מפנקות מהרגיל, ויחד עם זאת, חשוב להיצמד למבנה הצלחת המאוזן כדי להישאר במשקל מאוזן.


3. מים

לשתות יותר מהרגיל - 2 ליטר מים ביום יעזרו לך לשרוף שומן, להרגיש שובע ולהעלות את האנרגיות לחגיגות שלך.


4. לעזור למארחים

כל עוד אני נשארת בתנועה סביב ארוחות החג, אני דואגת שהגוף ישרוף קלוריות ולא יישאר במקום אחד, כמו ליד השולחן, לנשנש הרבה מעבר לצורך.


5. היו בחמלה

השגרה השונה היא לא מצב רגיל - ולכן ברור שיהיה קושי להרזות. הקפידו להקשיב לגוף שלכן. ארוחות עתירות בקלוריות מקשות על ירידה במשקל, אבל ניהול נכון של החופשה הזאת כן יכול למנוע עלייה. כך או כך, היו בחמלה ואהבה לגוף - והוא יחזיר לכן הרבה אהבה.


שיהיה לנו חג שמח, מלא בהגשמה, התחדשות ושבירת מוסכמות ישנות של הגוף - תראו לו למה אתן מסוגלות!


באהבה, ענת


0 צפיות

  2020 כל הזכויות שמורות © ענת גולדברג נטורופתיה לאיזון הורמונלי

אין להעתיק ולשכפל את התוכן שבאתר זה. תכני האתר אינם  מחליפים ייעוץ רפואי

<איזון הורמונלי>